آجر گری مرودشت و روایت عجیب پیدایش آن توسط پیرمرد نابینا

سیستمی که فورسبرگ آن را FIRES برای ذخیره‌سازی انرژی حرارت‌دهی شده با مقاومت آجر گری مرودشت می‌نامد.

در واقع حداقل قیمت برق را در بازار آب و برق افزایش می‌دهد، که در حال حاضر می‌تواند در زمان‌های تولید بالا، مانند اواسط یک سال، تقریباً به صفر برسد.

روز آفتابی که خروجی نیروگاه خورشیدی در اوج خود است.

قیمت برق یک روز قبل تعیین می شود و برای هر بخش یک ساعت از روز قیمت جداگانه ای تعیین می شود.

این کار از طریق یک سیستم حراج بین تولیدکنندگان و توزیع کنندگان قدرت انجام می شود. توزیع کنندگان تعیین می کنند که انتظار دارند در هر ساعت به چه مقدار نیرو نیاز داشته باشند، و تامین کنندگان بر اساس هزینه های مورد انتظارشان برای تولید آن نیرو پیشنهاد می دهند.

بسته به نیاز در یک زمان معین، این قیمت‌ها می‌تواند پایین باشد، مثلاً اگر فقط به نیروگاه‌های گاز طبیعی با بار پایه نیاز باشد.

یا اگر تقاضا مستلزم استفاده از نیروگاه‌های «پیک» بسیار گران‌تر باشد، می‌تواند بسیار بالاتر باشد.

در پایان هر حراج، توزیع کنندگان مشخص می کنند که چه تعداد از پیشنهادات برای برآورده کردن تقاضای پیش بینی شده مورد نیاز خواهد بود و سپس قیمتی که باید به همه تامین کنندگان پرداخت شود.

 

با بالاترین قیمت پیشنهادی در بین تمام پیشنهادهای پذیرفته شده تعیین می شود. آن ساعت

اما این سیستم زمانی می‌تواند به نتایج عجیبی منجر شود که تولید برق بسیار ارزان  انرژی خورشیدی، بادی و هسته‌ای، که هزینه‌های عملیاتی واقعی آن‌ها به طور فزاینده‌ای ناچیز است.

بتواند به اندازه کافی برای تامین تقاضا تامین کند. سپس، قیمتی که تامین‌کنندگان برای برق دریافت می‌کنند می‌تواند نزدیک به صفر باشد، و این نیروگاه‌ها را غیراقتصادی می‌کند.

اما با انحراف بخش عمده ای از این خروجی اضافی به ذخیره سازی حرارتی با گرم کردن توده بزرگ آجر نسوز، سپس فروش مستقیم آن گرما یا استفاده از آن برای به حرکت درآوردن توربین ها و تولید برق بعداً در صورت نیاز، FIRES اساساً می تواند محدودیت کمتری را در قیمت بازار تعیین کند.

برق، که احتمالاً حدود قیمت گاز طبیعی است. این به نوبه خود می تواند به سودآوری بیشتر منابع انرژی بدون کربن مانند خورشید، باد و هسته ای کمک کند و در نتیجه گسترش آنها را تشویق کند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.