استفاده از انجیر استهبان 1401 در قرص های ضد افسردگی در انگلیس

انجیر یکی از محبوب ترین میوه هایی است که همگان چه تازه و چه خشک آن را دوست دارند و از قدیم الایام در درمان بسیاری از بیماری ها و بیماری ها مانند دیابت، بیماری های کبدی، دستگاه تنفسی و ادراری و… استفاده می شده است.

فواید انجیر استهبان 1401 این است که نقش بسیار زیادی در مقاومت در برابر بسیاری از عفونت ها دارد و انجیر به حساب می آید میوه خشک یکی از غنی ترین میوه های خشک است و بالاترین درصد آنتی اکسیدان را دارد.

بهتر است انجیر را بدون در نظر گرفتن روش نگهداری مورد نظر مانند خشک کردن یا انجماد بلافاصله پس از چیدن نگهداری کرد و در صورت خشک کردن در زیر نور خورشید و یا در دستگاه خشک کن مخصوص از سه تا تقریبا یک سال قابل خوردن باقی می ماند.

در فریزر و دانه های انجیر را می توان همانطور که هست در سردترین مکان قرار داد و به صورت یک لایه در فریزر قرار داد و بعد از انجماد کامل به مدت سه ماه در ظرف دربسته نگهداری کرد و در صورت قرار دادن در در یخچال، ترجیحاً ظرف سه روز مصرف شود.

انجیر حاوی آنتی اکسیدان های قوی به خصوص فنل است که انجیر خشک به مقدار زیادی حاوی آن است.این آنتی اکسیدان ها از لیپوپروتئین های موجود در خون در برابر اکسیداسیون محافظت می کنند.

بنابراین، خوردن انجیر به کاهش بروز بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند و بسیاری از مطالعات نشان داده اند که خوردن انجیر به موارد زیر کمک می کند:

افزایش توانایی بدن در مبارزه با رادیکال های آزاد و به مدت تقریبی 4 ساعت پس از خوردن آن و هر چه رنگ پوسته بیرونی انجیر تیره تر باشد بالغ تر و میزان آنتی اکسیدان آن بیشتر می شود.

ثابت شده است که انجیر به کاهش تری گلیسیرید مضر کمک می کند و پتاسیم بالای آن در ارتقای سلامت قلب و کنترل و تنظیم فشار خون نقش دارد.

انجیر حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 است که به پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب کمک می کند. منیزیم موجود در انجیر برای قلب و عروق مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.