استفاده از ظروف پلاستیکی عمده در ساخت سنگر در جنگ جهانی دوم

پلاستیک (نسخه مصنوعی و مصنوعی رزین های طبیعی) برای اولین بار در سال 1862 ظاهر شد. در یک نمایشگاه بین المللی در لندن، الکساندر پارکز نسخه اولیه پلاستیک مشتق شده از سلولز را معرفی کرد.

سیزده سال بعد، ظروف پلاستیکی عمده برای اولین بار به شکل بطری ظاهر شد. در اوایل قرن بیستم، اولین بطری های کاملا مصنوعی نیز ظاهر شد.

بطری های پلاستیکی جایگزینی برای شیشه و سرامیک بود که از زمان های قدیم برای بطری استفاده می شد. با این حال، این پیشرفت‌ها به دلیل هزینه‌های بالای تولید، تأثیر اقتصادی عمده‌ای نداشت. در نتیجه، بسته بندی پلاستیکی تا اواسط قرن بیستم شروع به توسعه واقعی نکرد.

در سال 1946، Earl Tupper در استفاده از ظروف پلی اتیلن مواد غذایی که امروزه بیشتر با نام Tupperware® شناخته می شوند، پیشگام شد.

ظروف

این اختراعات راحت و بدون هوا در میان زنان خانه دار آمریکایی محبوبیت پیدا کرد و نقطه عطفی در تاریخ بسته بندی پلاستیکی به شمار می رفت.

تقریباً در همان زمان، دکتر ژول مونتنینر استفاده از بطری های پلاستیکی را با معرفی دئودورانت زیر بغل معروف به “Stopette” رواج داد. بطری های پلی اتیلن در دهه 1960 ظاهر شدند و امروزه به عنوان پیشروترین نوع بطری پلاستیکی باقی مانده اند.

با توجه به انواع خاص بطری ها، بطری پلاستیکی دو لیتری و پارچ گالن تک گالن که امروزه به طور گسترده برای نوشیدنی و شیر (به ترتیب) مورد استفاده قرار می گیرد، برای اولین بار در دهه 1970 رایج شد.

در قرن بیست و یکم، ظروف پلاستیکی مانند همیشه محبوب هستند. برخی اقدامات برای بازگشت به بسته بندی های پلاستیکی مبتنی بر زیستی انجام شده است. یک مثال، معرفی پلی لاکتیک اسید (PLA)، پلاستیکی مبتنی بر ذرت است که برای ظروف استفاده می شود.

سطل های پلاستیکی 100 لیتری یا همان بشکه های پلاستیکی به دلیل ظرفیت بالا کاربرد صنعتی بیشتری دارند. این سایز از سطل پلاستیکی پلی اتیلن مرغوب ساخته شده و از استحکام و دوام بالایی برخوردار است.

مصرف ظروف پلاستیکی 100 لیتری را می توان برای نگهداری آب آشامیدنی و مایعات و همچنین نگهداری محصولات صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، رنگ و… نام برد. نیز استفاده می شود.

بشکه های پلاستیکی 100 لیتری در انواع رینگ دار، چندلایه با درب های مختلف تولید و عرضه می شود که همگی در قیمت این بشکه ها تاثیرگذار هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.