استفاده از پلی استایرن کریستال در تولید کرم های ضد آفتاب

شیمیدانان پلیمر پلیمرهایی مانند پلی استایرن کریستال را طراحی و سنتز کرده اند که از نظر سختی، انعطاف پذیری، دمای نرم شدن، حلالیت در آب و زیست تخریب پذیری متفاوت است.

آنها مواد پلیمری تولید کرده‌اند که به استحکام فولاد در عین حال سبک‌تر و مقاوم‌تر در برابر خوردگی هستند. خطوط لوله نفت، گاز طبیعی و آب در حال حاضر به طور معمول از لوله های پلاستیکی ساخته می شوند.

در سال‌های اخیر، خودروسازان استفاده خود از قطعات پلاستیکی را افزایش داده‌اند تا خودروهای سبک‌تری بسازند که سوخت کمتری مصرف می‌کنند.

سایر صنایع مانند صنایعی که در ساخت منسوجات، لاستیک، کاغذ و مواد بسته بندی دخیل هستند بر اساس شیمی پلیمر ساخته شده اند.

پلی استایرن

علاوه بر تولید انواع جدیدی از مواد پلیمری، محققان در فکر توسعه کاتالیزورهای ویژه ای هستند که برای سنتز صنعتی در مقیاس بزرگ پلیمرهای تجاری مورد نیاز است. بدون چنین کاتالیزورهایی، فرآیند پلیمریزاسیون در موارد خاص بسیار کند خواهد بود.

نایلون، هر ماده پلاستیک مصنوعی متشکل از پلی آمیدهای با وزن مولکولی بالا و معمولاً، اما نه همیشه، به صورت الیاف ساخته می شود. نایلون ها در دهه 1930 توسط یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی یک شیمیدان آمریکایی به نام Wallace H. Carothers ساخته شدند که برای E.I کار می کرد.

du Pont de Nemours & Company. تولید موفقیت‌آمیز فیبر مفید با سنتز شیمیایی از ترکیباتی که به آسانی از هوا، آب، و زغال‌سنگ یا نفت در دسترس هستند، باعث گسترش تحقیقات روی پلیمرها شد و منجر به رشد سریع خانواده‌های مصنوعی شد.

نایلون را می توان از طریق اسپینرها از مذاب یا محلول بیرون کشید، ریخته گری کرد یا اکسترود کرد تا الیاف، رشته ها، موهای زائد یا ورقه هایی را برای تولید نخ، پارچه و طناب تشکیل دهد. و می توان آن را به محصولات قالب گیری تبدیل کرد. مقاومت بالایی در برابر سایش، حرارت و مواد شیمیایی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.