استفاده از پودر زغال فعال در عطاری بلغارستان موجب مصموم شدن 7 کودک شد

پودر زغال فعال در عطاری شکل موثری از دارو است که به ویژه برای استفاده در شرایط سمی حاد توصیه می شود، زمانی که اثر سریع جاذب بر روی محتویات معده و روده ضروری است و همچنین در هنگام بیماری های عفونی و در دوران کودکی.

اگر پودر زغال سنگ را در داروخانه ها پیدا نکردید، می توانید آن را در خانه خودتان تهیه کنید. برای انجام این کار، باید چند قرص را با یک قاشق چایخوری روی یک سطح سخت یا در هاون آسیاب کنید. برای تهیه مخلوط نیز می توان از زغال سنگ فله ای از کپسول ها استفاده کرد.

در صورت مسمومیت توصیه می شود 20-30 گرم زغال سنگ را در 150 میلی لیتر آب رقیق کنید. آب خالص بدون گاز را تا نصف یک لیوان بریزید و پودر حاصل را بریزید.

کاملا مخلوط کنید و قبل از ته نشین شدن رسوب بنوشید. سوسپانسیون زغال سنگ (20٪) را می توان از معده شست تا به سرعت سم را از بین ببرد. برای حفظ تعادل مایعات، مقدار زیادی آب بنوشید.

پودر

چه پودری را می توان در داروخانه خریداری کرد؟ بر اساس انواع مختلفی از انتروجاذب ها (به عنوان مثال، دی اکسید سیلیکون، لیگنین، اسمکتیت، انتروسژل)، آماده سازی های زیادی ساخته شده است که مانند کربن فعال، در مجرای معده و روده ها عمل می کند و عوامل سمی و مواد اضافی را جذب می کند.

ظهور داروهای جدیدتر تقاضا برای زغال چوب فعال در کیت کمک های اولیه خانگی و زرادخانه موسسات پزشکی را کاهش نداده است. امروزه زغال فعال یکی از مواد جاذب به طور سنتی مورد استفاده است که می تواند علائم را در هر زمان کاهش دهد و اثر خود را تنها در چند دقیقه شروع کند.

استفاده از پودر زغال سنگ: علاوه بر کاربردهای پزشکی، زغال چوب پودر شده در زمینه های مختلف فعالیت استفاده می شود: از صنعت گرفته تا مصارف خانگی و روش های زیبایی.

پودر زغال به طور گسترده ای در فیلتر کردن آب و سایر مایعات استفاده می شود، زیرا به لطف زغال سنگ، مواد مضر در فیلتر باقی می مانند و آب تمیز در خروجی به دست می آید. بسته به درجه تصفیه، از آب فیلترهای کربنی برای آشامیدن و نیازهای خانگی، در آکواریوم ها و استخرها استفاده می شود.

علاوه بر این، پودر زغال سنگ در صنایع غذایی مورد تقاضا است، این یک رنگ طبیعی است. در فارماکولوژی، زغال سنگ اغلب در ساخت داروها استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.