استفاده از کارتریج کانن 511 برای افزایش عمر هابل توسط ناسا

چاپگرها که با تسهیل بسیار در زندگی اداری و کارهای روزمره ما کمک زیادی به زندگی ما می کنند، حداقل برخی از انواع چاپگرها به لطف جوهر چاپگر به نام کارتریج کار می کنند.

کارتریج کانن 511 در پرینتر های چاپ رنگی با رنگ های قرمز، آبی، زرد و مشکی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در کل کارتریج های کانن دارای کارت گارانتی و ضمانت بی قید و شرط می باشند.

کارتریج چیست؟ یا کارتریج چه کار می کند؟ می تواند چنین سوالاتی بپرسد. در این مطلب ضمن پاسخ به این سوال که کارتریج چیست، به کارتریج ها و حتی انواع کارتریج نیز پرداختیم. همین الان می توانید با مرور عناوین زیر پاسخ تمام سوالات خود را در مورد کارتریج بیابید.

کارتریج چیست؟ کارتریج ها که به عنوان کارتریج جوهر نیز شناخته می شوند، حاوی جوهر مایع هستند. چاپگرها جوهر مایع را به لطف فشار ایجاد شده در اثر گرم کردن جوهر در کارتریج در طول فرآیند چاپ، روی کاغذ چاپ می‌پاشند. به عبارت دیگر، کارتریج محصولی است که حاوی جوهر مورد نیاز چاپگرها است.

کارتریج

کارتریج به چه معناست؟ کلمه کارتریج دو معنی متفاوت از گذشته تا امروز دارد. اولی از اینها؛ قسمت استوانه ای است که حاوی باروت در گلوله تفنگ های نوع قدیمی است.

دیگری این است که؛ این یک لوله پر از جوهر است که در داخل قلم‌های فواره‌ای و خودکار قرار می‌گیرد. اگرچه امروزه وقتی کارتریج می گوییم کارتریج های چاپگر به ذهن متبادر می شوند، اما ریشه این کلمه بر اساس تفنگ و فرانسوی است.

اگرچه معنای این کلمه در کاربرد قلم آبنما به معنای امروزی نزدیک است، اما این کلمه در واقع با تکنولوژی تکامل یافته است. امروزه می توان کارتریج را ظرفی نامید که حاوی جوهر مایع مورد نیاز چاپگرها است.

کارتریج چه کاری انجام می دهد؟ کارتریج ها یک ظرف محافظ هستند که حاوی جوهر مایعی است که چاپگرها برای چاپ نیاز دارند. کارتریج ها اساسا به دو دسته جوهر و کارتریج تونر تقسیم می شوند.

کارتریج جوهر در چاپگرهای جوهر افشان استفاده می شود. کارتریج تونر در پرینترهای لیزری استفاده می شود و منطق کار آنها با کارتریج های معمولی بسیار متفاوت است.

پرینترهای جوهرافشان مکانیزمی دارند که کارتریج قرار داده شده در هد چاپ را گرم می کند. با گرم شدن کارتریج، فشاری در داخل کارتریج ایجاد می شود. چاپگرهای جوهرافشان با اسپری این جوهر چاپ می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.