بادمجان یک غذای اصلی در هند و سایر کشورهای آسیای جنوبی است

بادمجان یک غذای اصلی در هند و سایر کشورهای آسیای جنوبی و جنوب شرقی است که به همراه بیش از 30 نام سانسکریت به آن برینجال می گویند.1 همچنین در اشکال و رنگ های مختلفی وجود دارد.

برخی راه راه و گرد، برخی دیگر سفید و کوتاه هستند و شبیه تخم مرغ هستند، بادمجان شمال بنابراین مشهورترین نام آن است.

در فیلیپین، بادمجان به عنوان تالونگ شناخته می شود و از نظر منطقه تولید، سبزی شماره یک است. به طور متوسط ​​هر سال 21225 هکتار بادمجان کاشته می شود.2 در هند.

این گیاه در نزدیک به 550000 هکتار کشت می شود که این کشور را با 26 درصد سهم تولید جهانی، پس از چین دومین تولیدکننده بزرگ می کند. سبزی مهم از نظر تولید و در حدود 50000 هکتار در سراسر کشور کشت می شود.

فواید بادمجان به کشاورزان ختم نمی شود. همچنین برای سلامتی انسان مفید است بادمجان لامپی زیرا سرشار از فیبر و آب، سرشار از آنتی اکسیدان ها و منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی است . از این رو، این سبزی می تواند به پیشگیری از سرطان، دیابت و بیماری های گوارشی کمک کند.
برای رفع این مشکل، بسیاری از کشاورزان بادمجان در مناطق عمده تولید بادمجان در فیلیپین و بنگلادش یک روز در میان یا تا 80 بار در هر فصل رشد، حشره کش های شیمیایی را اسپری می کنند.

محیط. همچنین در فیلیپین، فرو بردن میوه‌های بادمجان برداشت نشده در ترکیبی از مواد شیمیایی برای اطمینان از بازارپسندی میوه‌ها، یک روش معمول است.
Bt مخفف Bacillus thuringiensis، یک باکتری معمول خاک است که حاوی ژنی است بادمجان سیاه که پروتئین مضر برای FSB تولید می کند. دانشمندان این ژن را برای ایجاد مقاومت در برابر حشرات به بادمجان وارد کرده اند.

بادمجان Bt (شکل 4) ژن Bt را بیان می کند و آن را قادر می سازد همان پروتئینی را تولید کند که آن را در برابر FSB مقاوم می کند. هنگامی که پروتئین Bt توسط لارو FSB خورده می شود.

با حضور آنزیم و شرایط قلیایی (pH9.5) روده محلول می شود. بادمجان دلمه ای سپس به پروتئین دیگر (گیرنده) موجود در روده میانی متصل می شود و در نتیجه یک سم فعال ایجاد می شود. سپس سم Bt روده را سوراخ می کند و حشره قادر به خوردن نیست.

 • منابع:
  1. Pocket K No. 48: Bt Eggplant
 • تبلیغات: 
  1. کار آفرینی که توانست تمام بیکاران شهر را ریشه کن کند
  2. موفقیت یک بانوی خانه دار با سرمایه گذاری اندک!
  3. گرم کردن کلاس های مدرسه به روش رادیاتور
  4. با تخمه یک سوپ خوشمزه درست کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.