تن ماهی غذای سالمی برای بچه ها است

آیا ماهی تن گونه ای در خطر انقراض است؟

IUCN 63 گونه ماهی تن را فهرست کرده است و  تن ماهی چند دقیقه باید بجوشد  15 گونه در حال کاهش جمعیت هستند. با این حال، ماهی تن آبی اقیانوس اطلس در معرض خطر هستند، در حالی که ماهی تن آبی اقیانوس آرام آسیب پذیر هستند.
در مارس 2020، وضعیت ماهیگیری جهانی ماهی تن توسط بنیاد بین‌المللی پایداری غذاهای دریایی اشاره کرد که ذخایر ماهی‌ماهی در اقیانوس آرام و جنوبی بیش از حد صید می‌شوند.

و جمعیت به زیر سطح توصیه‌شده کاهش یافته است.  موتور هوندا 250 در سپتامبر 2020، بلوفن آتلانتیک غربی با نرخ های بالاتر از حد انتظار کاهش یافت، از 7.5 درصد تخمین زده شده بین سال های 2017 تا 2020 به 11.7 درصد کاهش.

با تقاضای بالا و قیمت های بالا برای ماهی تن آبی، صید بی رویه همچنان مشکل ساز است. این وضعیتی است که بیش از یک دهه در اخبار گزارش شده است. اگرچه پیشرفت هایی حاصل شده است، اما اغلب از کلیشه قدیمی دو قدم به جلو و دو قدم به عقب پیروی می کند.

ماهی تن آبی باله: در معرض خطر و آسیب پذیر

تقاضای ماهی تن آبی در حال کاهش نیست زیرا موسسه خیریه Pew Trusts دریافت، “تناژ صید ترکیبی همه گونه‌های باله آبی از سال 2012 تا 2018 73 درصد افزایش یافته است که در مجموع به 67647 تن در سال 2018 رسیده است.

” به گزارش رویترز، یک ماهی تن آبی ۶۰۸ پوندی به قیمت ۱۹۳.۲ میلیون ین (۱.۸ میلیون دلار) فروخته شد.
همین خریدار یک ماهی تن آبی باله 612 پوندی را به قیمت 3.1 میلیون دلار در سال 2019 خریداری کرد.

و این خرید در سال 2020 دومین خرید بزرگ در تاریخ شد. کاور مبل 2 اگرچه قیمت های بالا ماهیگیران را تشویق می کند تا قوانین دامن را کنار بگذارند، اما این مشکل همچنین از هزینه صید ماهی تن بزرگتر ناشی می شود.

Pew Charitable Trusts بیان می‌کند: “صید بزرگ‌تر همیشه به طرز تهیه ترشی مخلوط فوری درآمد بیشتر منجر نمی‌شود. و زمانی که هزینه‌های مرتبط با صید بالاتر را در نظر بگیریم، حتی ممکن است سود کاهش یابد.” آنها می توانند تولید مثل کنند و یک چرخه ناپایدار ایجاد کنند.

متأسفانه، فقدان داده ها و اراده سیاسی همراه با میل به دست آوردهای اقتصادی کوتاه مدت، یک مشکل مداوم است.

 

 • منابع:
  1. ?Bluefin Tuna: Endangered Species or Gourmet Food
 • تبلیغات: 
  1. با استفاده از موبایل از کره مریخ فیلم برداری کنید
  2. ایزوگام دارای چسب سه لایه می باشد
  3. بیست میلیون دلار فقط در یک روز!
  4. برای رسیدن به زندگی مرفه باید روشهای آن را بدانید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.