روفرشی عواقب سلامتی قابل توجهی دارد

فرش ها دارای ویژگی هایی هستند که ما دوست داریم با آنها زندگی کنیم، مانند میرایی صدا، جلوگیری از لغزش و فقط یک مکان نرم تر برای نشستن روی زمین. در پایه های ابتدایی، نشستن روی زمین بخشی از اکثر روزها است.

در آن زمان ایده خوبی به نظر می رسید. برای سالیان متمادی یک روفرشی کشدار راه حل سریع و ارزان برای کفپوش مدارس، نصب موکت بود. در آن مقطع ایده ی خوبی به نظر می رسید.

سال‌ها بعد، پس از اینکه بسیاری از کودکان و کارکنان از عوارض ناشی از استفاده از فرش رنج بردند، اکثر هیئت‌های مدرسه در نوا اسکوشیا فرش را از مدارس خود حذف کردند و در مدارس جدید، در صورت وجود، فرش کمی قرار دادند.

مشخص شد که فرش عواقب سلامتی قابل توجهی دارد. روفرشی کشدار ایرانی 12 متری در آن زمان، این موارد شامل موارد زیر بود: گاز زدایی مواد سمی که بیشتر در لایه‌های زیرین و چسب‌ها استفاده می‌شد.

از تمیز کردن مواد شیمیایی حاوی مواد خطرناک؛ از حفظ رطوبت ایجاد رشد کپک. از اثر سینک جمع می شود و بعداً گرد و غبار، باکتری ها، آفت کش ها و موارد دیگر را در فضای تنفسی رها می کند.

و از این واقعیت که مدارس (با بودجه محدود) شاید بهترین روفرشی کشدار مکان برای نصب روکش‌هایی نبودند که نیاز به تمیز کردن و نگهداری سخت‌گیرانه داشتند.

بنابراین فرش از مدارس برداشته شد. اگرچه کیفیت آکوستیک و احساس خوشایند “نرم” فرش نادیده گرفته شد.

کاربران ساختمان از علائم بهداشتی کمتر و به طور کلی محیط های تمیزتر قدردانی کردند روکش مبل سلطنتی جدید و مدیران تعمیر و نگهداری تمیز کردن آسان تر و کامل تر با کفپوش سخت را گزارش کردند.

 

 • منابع:
  1. ?Carpets in Schools
 • تبلیغات: 
  1. انتقام عجیب مردی با سیم بکسل!
  2. با مالیدن نوعی صابون به چشمتان آن ها را تقویت کنید
  3. سرکه سیب نوعی اسید خوراکی مفید در رژیم غذایی
  4. کاهش اشتها با استفاده از آویشن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.