زخم خود را با نوشیدن چای شهرزاد ساده التیام بخشید

چای شهرزاد ساده با کیفیت بالا از نپال و برخی از ایالت های هند (دارجلینگ، سیکیم) در واقع حاوی برگ های سیاه و سبز است، اگرچه در اروپا به آنها سیاه می گویند.

معروف ترین انواع چای سیاه عبارتند از: کیمون یک چای قرمز چینی از شهرستان Qimen، استان آنهویی، چین است. طعم ملایم شراب، میوه و کاج دارد.

این یک نوع چای جوان است که در سال 1875 پرورش یافت و در انگلستان محبوبیت یافت. دیان هونگ (یا یوننان) یک چای قرمز چینی است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

از استان یوننان چین می آید. وجه تمایز اصلی آن غلبه جوانه های طلایی در آن و همچنین محتویات موجود در برگ های چای است که رایحه لیچی، گل رز و لانگان به آن می دهد.

رنگ نوشیدنی طلایی نارنجی، بوی شیرین است، اما قابض نیست. انواع ارزان‌تر دیان هونگ رنگ قهوه‌ای تیره‌تر و طعم بسیار تلخی دارند.

چای

آسام (یا چای آسام) نوعی چای سیاه برگ بزرگ است که در شمال شرقی هند رشد می کند. در طبیعت، این گیاه می تواند به ارتفاع 20 متر برسد، اما در مزارع اجازه رشد بیش از 2 متر (برای سهولت جمع آوری) وجود ندارد.

درخت آسام کاملاً بی تکلف است و برداشت خوبی می دهد. چای های ترکیبی آسام و آسام اغلب به عنوان “چای صبحانه” در بریتانیا فروخته می شود.

آسام به راحتی با رایحه متمایز، تند و کمی گلی با نت های عسل غیرمعمول برای چای سیاه قابل شناسایی است. با شیر و شکر و لیمو هم میاد ولی بهتره از خوردنش پرهیز کنید تا مزه ی آسام کاملتر بشه.

برای حس چشایی بهتر، نیمی از هوا را باید بعد از هر جرعه از طریق دهان و نیمی از طریق بینی استنشاق کرد. پاداش این کار طعم ملایم مالت با ته رنگ تازه، تقریباً شبیه منتول است.

چای سیلان چایی است که در جزیره سریلانکا که قبلا سیلان نامیده می شد، کشت می شود. چای سیلان عمدتاً توسط چای های یکنواخت و با کیفیت متوسط ​​که در ارتفاعات کم و متوسط ​​رشد می کنند نشان داده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.