زغال بلوط کبابی را برای آسفالت هزاران کیلومتر در سنگاپور به کار بردند

زغال بلوط کبابی یک محصول ریز متخلخل جامد با محتوای کربن بالا است که در طی تجزیه در اثر حرارت چوب در یک محیط بدون هوا تشکیل می شود. این فرآیند پیرولیز نامیده می شود. پیرولیز تجزیه مواد آلی با حرارت دادن بدون دسترسی به هوا برای جلوگیری از احتراق است.

امروزه هیچ انسانی نیست که با بیرون رفتن از طبیعت بتواند در برابر وسوسه سرخ کردن گوشت یا ماهی مقاومت کند! و هر چه گروه تعطیلات بزرگتر باشد، حل سریع مشکل آشپزی اهمیت بیشتری دارد.

البته اولین مشکلات می تواند درست در مرحله احتراق منبع گرما ایجاد شود. برای فراموش کردن مشکلات باربیکیو، کافی است به نزدیکترین فروشگاه بروید و زغال بخرید.

زغال

خرید زغال چوب و احتراق و ساده کردن زندگی در طبیعت اکنون در دسترس همه است. نیازی به صرف زمان اضافی برای جستجوی هیزم نیست (و در همه جا در دسترس نیستند)، هیچ مشکلی برای کیندلینگ وجود ندارد، ذغال چوب برای ذخیره و حمل و نقل راحت است.

لازم به ذکر است که 10 کیلوگرم زغال چوب از نظر انتقال حرارت جایگزین 70 کیلوگرم هیزم توس می شود. این واقعیت خرید زغال چوب را مقرون به صرفه می کند. به عنوان مثال، می توان زغال چوب را از یک تولید کننده با قیمت 35 روبل / کیلوگرم خریداری کرد.

برای مشتعل کردن زغال چوب باید آنها را در منقل ریخته و به ازای هر 2 کیلوگرم بریکت 250 میلی لیتر مایع فندک بریزید (برای زغال های شل کمی کمتر) و سپس آن را با یک خرده بلند یا کبریت مخصوص آتش بزنید.

بوی مایع فندک خیلی زود محو می شود و نباید ترسید که کباب بوی بنزین بدهد. زغال ها را به طور یکنواخت تراز کنید و یک تکه مقوا را روی آنها کمی تکان دهید تا هوای هوا ایجاد شود. وقتی زغال ها شعله ور شدند، آن ها را به مدت 15-20 دقیقه بگذارید تا حرارت داده و کمی بسوزند، با پوشش.

به طور خلاصه می توان گفت که زغال چوب دارای ویژگی های بسیار ارزشمندی است، هم سوختی است که انتقال حرارت بسیار خوبی دارد و هم سوختی که به هیچ وجه محیط زیست را آلوده نمی کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.