ساخت لنت عقب دیسکی سمند ef7 از جنس طلا برای ماشین جورج بوش

برای به حداکثر رساندن چسبندگی لنت عقب دیسکی سمند ef7 می توان از مواد مختلفی در ترکیب لنت استفاده کرد تا با ترمز و دما مطابقت داشته باشد.

در پایان، رقمی که بیش از همه اهمیت دارد، ضریب اصطکاک بین لنت ترمز عقب و روتور است، زیرا این عامل اصلی است که انرژی جنبشی دیسک ترمز چرخان را به انرژی حرارتی تبدیل می کند که در غیر این صورت به عنوان گرما شناخته می شود.

حفظ آن انرژی گرمایی توسط هدایت حرارتی ماده کنترل می شود. لنت عقب های ترمز محدوده دمای کاری خاصی دارند و اگر نتوانند گرما را به سرعت به محیط اطراف منتقل کنند، ترمز شدید ثابت می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد لنت عقب ها شود، بنابراین رسانایی حرارتی بالایی لازم است.

برای در نظر گرفتن همه این موارد، در اینجا خلاصه‌ای سریع از انواع مختلف لنت‌ عقب های ترمز، بررسی ویژگی‌های هرکدام برای کمک به انتخاب مواد مناسب برای سناریوهای مختلف رانندگی آورده شده است.

لنت

غیر فلزی (ارگانیک)نرم‌ترین شکل لنت عقب ترمز، لنت‌ عقب های غیرفلزی از ترکیب‌های مختلفی از شیشه‌ها، لاستیک‌ها و رزین‌هایی مانند سلولز به همراه مقدار کمی از الیاف فلزی ساخته شده‌اند که همگی برای مقاومت در برابر حرارت قابل توجهی ساخته و پخته شده‌اند.

کامپوزیت به دست آمده نسبتاً نرم است و بنابراین به سرعت فرسوده می شود، اما روی دیسک های ترمز آسان است. این باعث می شود آنها برای هر چیزی غیر از رانندگی روزانه در جاده ضعیف باشند، و حتی در این صورت یک پد فلزی تر برای جلوگیری از تعویض مکرر ترجیح داده می شود.

همانطور که همه می دانید، قدرت توقف یک خودرو می تواند به اندازه هر عدد اسب بخار یا گشتاور خروجی مهم باشد. هنگامی که برای تعطیلات آخر هفته می روید و به رشته پیچ های مورد علاقه خود نزدیک می شوید، می خواهید اطمینان کامل داشته باشید که اعمال پای شما روی پدال وسط نیروی ترمز مربوطه را ایجاد می کند.

در عین حال، تنها مقدار مشخصی از نیروی توقف وجود دارد که ترمزهای شما می توانند ایجاد کنند. ترمزها با در نظر گرفتن وزن و قدرت وسیله نقلیه با هدف ایجاد نیروی کافی برای قفل کردن کامل هر چهار چرخ و غلبه بر گشتاور دیسک ترمز چرخان تنظیم می شوند.

از آنجا به بعد، سپس به سمت لاستیک ها می رود تا نیروی اصطکاک لازم را برای توقف خودرو تولید کند. بنابراین، داشتن ترمزهای مخصوص مسابقه همراه با برخی لاستیک های خیابانی بازیافتی ارزان، فایده ای ندارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.