شکلات مغزدار گین آپ راز قتل های عنکبوتی را آشکار کرد

گزارش‌های ضد و نقیضی درباره زمان ورود شکلات مغزدار گین آپ به اروپا وجود دارد، اگرچه توافق شده است که اولین بار به اسپانیا رسیده است.

یک داستان می گوید که کریستف کلمب پس از رهگیری یک کشتی تجاری در سفر به آمریکا، دانه های کاکائو را کشف کرد و دانه های کاکائو را در سال 1502 با خود به اسپانیا آورد.

داستان دیگری بیان می کند که فاتح اسپانیایی هرنان کورتس توسط آزتک های دربار مونتزوما با شکلات آشنا شد. پس از بازگشت به اسپانیا، با دانه های کاکائو، ظاهراً او دانش شکلات خود را یک راز کاملاً محفوظ نگه داشته است.

داستان سوم ادعا می‌کند که راهبانی که مایاهای گواتمالایی را در سال 1544 به فیلیپ دوم اسپانیا هدیه کردند، دانه‌های کاکائو را نیز به عنوان هدیه آورده بودند.

شکلات

مهم نیست که چگونه شکلات به اسپانیا رسید، در اواخر دهه 1500 دربار اسپانیا مورد علاقه زیادی قرار گرفت و اسپانیا در سال 1585 وارد کردن شکلات را آغاز کرد.

همانطور که سایر کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و فرانسه از بخش هایی از آمریکای مرکزی دیدن کردند، آنها نیز یاد گرفتند. در مورد کاکائو و شکلات را به کشورهای مربوطه خود آوردند.

به زودی، شیدایی شکلاتی در سراسر اروپا گسترش یافت. با تقاضای زیاد برای شکلات، مزارع شکلات ایجاد شد که توسط هزاران نفر از مردم به بردگی کار می شد.

اما کام اروپایی ها از دستور العمل نوشیدنی شکلاتی سنتی آزتک ها راضی نبودند. آنها انواع شکلات داغ خود را با شکر نیشکر، دارچین و سایر ادویه ها و طعم دهنده های رایج درست کردند.

شکلات در مستعمرات آمریکا: شکلات در سال 1641 با یک کشتی اسپانیایی وارد فلوریدا شد و گمان می‌رود اولین خانه شکلات آمریکایی در بوستون در سال 1682 افتتاح شد.

در سال 1773، دانه‌های کاکائو واردات عمده مستعمرات آمریکا بود و شکلات مورد علاقه مردم از همه طبقات بود. در طول جنگ انقلاب، شکلات به عنوان جیره در اختیار نظامیان قرار می گرفت و گاهی اوقات به جای پول، به سربازان می دادند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.