لامپ ال ای دی خورشیدی رطوبت خاک را پیش بینی می کنند

لامپ رشته‌ای یا کره‌ی نور رشته‌ای یک چراغ الکتریکی با رشته‌ای سیمی است که تا زمانی که بدرخشد گرم می‌شود.

فیلامنت در یک لامپ شیشه ای با خلاء یا گاز بی اثر قرار می گیرد تا از فیلامنت در برابر اکسیداسیون محافظت کند. جریان از طریق پایانه ها یا سیم های تعبیه شده در شیشه به فیلامنت می رسد.

آنها مانند لامپ ال ای دی خورشیدی نیازی به تجهیزات تنظیم کننده خارجی ندارند، هزینه های تولید پایینی دارند و به همان اندازه در جریان متناوب یا جریان مستقیم کار می کنند.

یک سوکت لامپ پشتیبانی مکانیکی و اتصالات الکتریکی را فراهم می کند. لامپ‌های رشته‌ای در طیف وسیعی از اندازه‌ها، خروجی نور و درجه‌بندی ولتاژ، از 1.5 ولت تا حدود 300 ولت تولید می‌شوند.

در نتیجه، لامپ رشته ای به طور گسترده در روشنایی خانگی و تجاری، برای نورپردازی قابل حمل مانند چراغ های رومیزی، چراغ های جلو اتومبیل و چراغ قوه و برای روشنایی تزئینی و تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفت.

لامپ

لامپ های رشته ای نسبت به سایر انواع روشنایی الکتریکی کارایی بسیار کمتری دارند و کمتر از 5 درصد انرژی را به نور مرئی تبدیل می کنند.

انرژی باقی مانده به عنوان گرما از دست می رود. بازده نوری یک لامپ رشته‌ای معمولی برای کارکرد 120 ولت 16 لومن بر وات است، در مقایسه با 60 lm/W برای یک لامپ فلورسنت فشرده یا 150 lm/W برای برخی لامپ‌های LED سفید.

گرمای تولید شده توسط رشته ها در برخی کاربردها مانند لامپ های حرارتی در انکوباتورها، لامپ های گدازه و اسباب بازی فر ایزی-بیک استفاده می شود.

بخاری های مادون قرمز هالوژن پاکت کوارتز برای فرآیندهای صنعتی مانند پخت رنگ و گرمایش فضا استفاده می شود.لامپ های رشته ای معمولاً در مقایسه با سایر انواع روشنایی عمر کوتاهی دارند.

حدود 1000 ساعت برای لامپ های خانگی در مقابل معمولاً 10000 ساعت برای لامپ های فلورسنت فشرده و 20000-30000 ساعت برای LED های روشنایی.

اکثر لامپ های رشته ای را می توان با لامپ های فلورسنت، لامپ های تخلیه با شدت بالا و لامپ های دیود ساطع کننده نور (LED) جایگزین کرد. برخی از دولت ها حذف تدریجی لامپ های رشته ای را برای کاهش مصرف انرژی آغاز کرده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.