مردی با سیم کابل صائب چشمان همسرش را کور کرد

یکی از معیارهای مهم برای تمایز واضح بین کابل و سیم در محدوده کاربرد نهفته است. برای کابل های مختلف، این رقم بسیار گسترده تر است.

سیم کابل صائب تقریبا در تمام مناطق ارتباطی استفاده می شود. باز هم، انزوا نقش اصلی را در اینجا ایفا می کند. حتی با وجود آن، سیم برای تخمگذار در زیر زمین استفاده نمی شود. طبق مقررات ایمنی، آنها منحصراً در داخل دستگاه های توزیع برق استفاده می شوند.

البته استثنائات وجود دارد. امکان استفاده از سیم برق در خارج از چنین وسایلی باید در توضیحات محصول ذکر شود. با این حال، حتی در این مورد نیز توصیه می شود فقط از محصولات با کیفیتی که دارای گواهینامه های مناسب هستند، استفاده کنید.

سیم یک هسته بدون عایق، یک یا چند هسته عایق است که در بالای آن، بسته به هدف بعدی، یعنی شرایط تخمگذار و عملکرد، ممکن است غلاف، سیم پیچ یا قیطان وجود داشته باشد.

سیم

کابل یک یا چند هسته عایق است که به هم پیچیده شده اند و معمولاً در یک غلاف لاستیکی، پلاستیکی یا فلزی مشترک قرار می گیرند.

هسته یک سیم حامل جریان فلزی (مسی یا آلومینیومی) است که پایه داخلی هر سیم، سیم، کابل برق است. عایق یا پوشش عایق، پوشش لاستیکی یا پلاستیکی از یک هسته جداگانه است که آن را از تماس مستقیم با هسته رسانای دیگر یا با اشیاء دیگر محافظت می کند.

غلاف، سیم پیچ (بافته) پوشش خارجی سیم یا کابل برق است که برای محافظت از عایق هسته ها در برابر اثرات دما، رطوبت، مواد شیمیایی مختلف و همچنین محافظت از عایق در برابر آسیب های مکانیکی، یعنی آب بندی است.

سیم، کابل به منظور محافظت از تأثیرات خارجی. غلاف می تواند لاستیک یا پلاستیک (برای سیم یا کابل)، فلز (فقط برای کابل) باشد. سیم پیچ (بافته) – ساخته شده از پارچه پنبه ای، سایر مواد فیبری، سیم.

کابل. در اینجا یک محصول “سیم” دیگر است که نباید با سیم برق یا کابل برق اشتباه گرفته شود. و با این وجود، می تواند مستقیماً به سیم کشی برق و حتی مستقیماً به سیم های برق مرتبط باشد!

کابل اغلب برای نصب سیم کشی کابل در خارج و داخل محل، نصب انشعابات از خطوط هوایی به ساختمان های مختلف ضروری است.

در این حالت می توان کابل را خود به خود کشیده و سپس سیم یا کابل را از کابل کشیده آویزان کرد و یا می تواند داخل سیم برق باشد و در مورد چنین سیم هایی جداگانه صحبت خواهیم کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.