نانوایی با شیره خرما مشهد برای مردم نان محلی درست کرد

شیره خرما مشهد تغلیظ مخمر به دست آمده از میوه خرما به دست می آید. شیره خرما یک شربت اشتها آور وصف ناپذیر خرما است که توسط اجداد ما در بابل باستان دم کرده است.

برای افراد دارای نقص ایمنی و زنان در دوران بارداری، قبل و بعد از آن توصیه می شود. ماهیچه های رحم را تقویت می کند. شیر مادر را با تمام مواد مفید غنی می کند. نشاط را افزایش می دهد، حافظه را بهبود می بخشد، بدن را تقویت می کند.

شیره خرما علاوه بر مفید بودن برای کم خونی، اثرات مثبت زیادی بر پوکی استخوان، بیماری های دستگاه گوارش، روده ها، آسم و برونشیت دارد. همچنین مشخص است که شیره خرما دارای خواص پیشگیری کننده در برابر سرطان است.

فواید شیره خرما برای رفع خستگی: شیره خرما سرشار از ویتامین B است، بنابراین برای اعصاب مفید است و خستگی و خستگی را از بین می برد. منیزیم و فسفر شیره خرما می تواند سلول های عصبی را تقویت کرده و سر را زنده نگه دارد.

شیره

موارد مصرف شیره خرما برای افزایش وزن: اگر وزن کمی دارید و دوست دارید چند کیلو وزن اضافه کنید، می توانید از شیره خرما استفاده کنید. شیره خرما کالری بالایی دارد و مصرف روزانه آن می تواند منجر به افزایش وزن شود.

شیره خرما برای پوست مفید است: شیره خرما حاوی ویتامین های C و D است که برای خاصیت ارتجاعی پوست مفید است. شیره خرما حاوی مواد ضد پیری است و از تجمع ملاتونین در بدن جلوگیری می کند. اما خرما طبع گرمی دارد و خوردن آن با غذای گرم دیگری مانند آرد می تواند منجر به آکنه شود.

شیره خرما برای افزایش میل جنسی: مصرف شیره خرما برای افزایش میل جنسی مفید است. بسیاری از مواد مغذی موجود در شیره خرما می تواند استقامت جنسی را افزایش دهد.

شیره خرما برای بهبود رشد مو: شیره خرما سرشار از آهن است که باعث بهبود گردش خون در زیر پوست، تقویت فولیکول های مو و افزایش رشد مو می شود.

شیره خرما برای تقویت استخوان ها: شیره خرما می تواند استخوان ها را تقویت کند زیرا حاوی کلسیم و منیزیم است. شیره خرما دارای خواص ضد التهابی است، بنابراین برای افراد مبتلا به آرتریت مفید است و برای تسکین دردهای مفاصل و روماتیسمی موثر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.