کرپ در چین که از ابریشم تهیه می شود مجلل ترین و پرتقاضاترین پارچه است

در میان این گونه ها کرپ درچین که از ابریشم تهیه می شود، مجلل ترین و پر تقاضاترین پارچه است. وزن سبکی دارد و با نخ های بسیار تابیده در پود و نخ های ابریشم در تار ساخته می شود.

در صورت قرار گرفتن در معرض عرق بیش از حد یا نور خورشید، بلوک سقفی رویه پارچه کرپ د چین می تواند به شدت آسیب ببیند.

دومین نوع پرطرفدار کرپ ژورت است که از جنس ابریشم یا پارچه ای شبیه به ابریشم ساخته می شود که انعطاف پذیر و قابل کشش است. این پارچه به نام پارچه ابریشمی نیز معروف است.

بیشتر برای ساخت لباس های زنانه مانند دامن سنتی، بلوز، لباس شب و لباس مجلسی استفاده می شود. پارچه کرپ سیمی که ترکیبی از الیاف ابریشم و پنبه است به کرپ پشمی معروف است.

و خانه های طراح در سراسر جهان از آن برای تولید لباس استفاده می کنند. پالتو چرم زنانه  در طول فرآیند بافندگی، نخ به طور ویژه پردازش می شود تا ظاهری شبیه به کرپ داشته باشد.

چرخش دست چپ به راست یا ایجاد درجات مختلف سفتی برای پیچش یا شلی نخ‌های تار جلوه‌ای کرپ به پارچه می‌دهد. کرپ پشمی برای ایجاد لباس زیر زنانه و لباس استفاده می شود.

کشورهای آسیایی از جمله تایلند، چین، کره و هند صادرکنندگان اصلی کرپ دچین هستند. صنایع نساجی از اتحادیه اروپا، خاورمیانه و آمریکا پارچه های کرپ را از این کشورها وارد می کنند.

طراحان خطوط تولید لباس های لوکس  پارچه کت و شلوار زنانه  در کشورهای غربی، از جمله تولیدکنندگان لباس زیر زنانه و طراحان لباس عروس، اغلب از پارچه های کرپ با کیفیت غنی وارداتی از کشورهای آسیایی استفاده می کنند.

هزینه پارچه متفاوت است، زیرا عوارض واردات متفاوت است. پارچه کرپ  برای مثال در چین، عوارض کشور برتر (MFN) 10 درصد و مالیات بر فروش 15 درصد بدون عوارض اضافی و در هند عوارض MFN 10 درصد است.

بدون مالیات فروش و عوارض اضافی شامل هزینه فرود 1 درصد هزینه، بیمه و حمل و نقل ( CIF)، عوارض جبرانی 12 درصد (عوارض CIF + هزینه فرود)، Cess 3 درصد (وظایف + عوارض جبرانی) و عوارض جبرانی اضافی 4 درصد.

 

 • منابع:
  1. Awe-inspiring luxury of crepe
 • تبلیغات: 
  1. تاثیر امگا 3 موجود در ماهی در درمان افسردگی
  2. جلوگیری از سکته مغزی با خوردن ماهی
  3. روش ساخت کیف چرمی با کیفیت
  4. پرطرفدار غذای لوبیا چیتی در کشور آمریکا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.