کسانی که ماهی دوست ندارند می توانند تن ماهی را جایگزین کنن

ایالات متحده در دهه 1990 از برچسب ماهی تن “ایمن برای دلفین” استفاده کرد. از آن زمان، اشکال مختلف برچسب گذاری ماهی تن ایمن برای دلفین ها در سراسر جهان رایج شده است.

در حالی که فرآیند برچسب‌گذاری ایمن برای دلفین‌ها در  تن ماهی چند دقیقه باید بجوشد  ایالات‌متحده مورد تحسین و بررسی قرار گرفته است، این ابتکار به کاهش چشمگیر تأثیرات صنعت ماهیگیری تجاری ماهی تن بر دلفین‌ها کمک کرد.

مرگ دلفین ها توسط دوربین ثبت شد
در سال 1987، زیست‌شناس سام لابود به طور مخفیانه به یک کشتی تجاری ماهیگیری ماهی تن رفت تا فعالیت‌های دریایی کشتی را مستند کند.

لابود 5 ماه نظارت مخفیانه خود را با حمایت دو سازمان محیط زیست، موسسه جزیره زمین و صندوق پستانداران دریایی انجام داد. آنچه لابود ثبت کرد وحشتناک بود.  موتور هوندا 250 کشتی‌های ماهی‌گیری تن، دلفین‌ها را در تعقیب ماهی‌های زردپر محاصره می‌کردند.

در حالی که ماهی تن صید می شد، دلفین ها اغلب در تورهای ماهیگیری غرق می شدند.

قبل از انتشار فیلم مخفی LaBudde، تنظیم‌کننده‌های ماهیگیری می‌دانستند که ماهی‌گیران ماهی تن در اقیانوس آرام شرقی عمداً دلفین‌ها را محاصره کرده‌اند. در این قسمت از اقیانوس، دلفین‌ها برای مکان ماهی تن زردپره یک گاو نر فراهم می‌کنند.

به دلایلی که هنوز به طور کامل درک نشده است، کاور مبل ماهی تن زرد باله اغلب در زیر غلاف های دلفین در شرق استوایی اقیانوس آرام پاتوق می کند. با احاطه کردن دلفین‌ها با تورهای ماهیگیری گربه‌ای عظیم، یک کشتی ماهیگیری احتمالاً ماهی تن صید کرده و دلفین‌های زیادی را می‌کشد.

علیرغم آگاهی صنعت از این مرگ و میرها، لابود اولین کسی بود که زشتی های فراساحلی صنعت را روی نوار ضبط کرد. تصاویر گرافیکی لابود در مارس 1988 به تلویزیون ملی راه یافت و به سرعت خشم مردم را برانگیخت.

بلافاصله پس از آن، لابود در برابر کمیته سنا شهادت داد طرز تهیه ترشی مخلوط فوری که مجوز مجدد قانون حفاظت از پستانداران دریایی در سال 1972 را بررسی می کرد.

 • منابع:
  1. The Origin Of The “Dolphin-Safe” Tuna Label
 • تبلیغات: 
  1. با استفاده از موبایل از کره مریخ فیلم برداری کنید
  2. ایزوگام دارای چسب سه لایه می باشد
  3. بیست میلیون دلار فقط در یک روز!
  4. برای رسیدن به زندگی مرفه باید روشهای آن را بدانید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.