گوجه فرنگی در کالیفرنیا جز پرمصرف ترین غذاهاست

کالیفرنیا پیشرو در تولید گوجه فرنگی در ایالات متحده است. گوجه برای سرماخوردگی ایندیانا، میشیگان و اوهایو دیگر تولیدکنندگان اصلی هستند. کالیفرنیا و فلوریدا پیشروترین تولیدکنندگان گوجه فرنگی تازه بازار در ایالات متحده هستند.

اوهایو، تنسی، ویرجینیا و جورجیا نیز مقادیر قابل توجهی گوجه فرنگی تازه در بازار تولید می کنند.

گوجه فرنگی ارزش غذایی قابل توجهی دارد. در سال های اخیر، آنها به عنوان منبع مهم لیکوپن شناخته شده اند، که یک آنتی اکسیدان قوی است که به عنوان یک ضد سرطان عمل می کند.

آنها همچنین ویتامین ها و مواد معدنی را فراهم می کنند. گلاب و سفید شدن ابرو یک گوجه فرنگی رسیده متوسط (حدود 145 گرم) می تواند تا 40 درصد از مقدار توصیه شده روزانه ویتامین C و 20 درصد ویتامین A را تامین کند. آنها همچنین ویتامین های B، پتاسیم، آهن و کلسیم را به رژیم غذایی کمک می کنند.

دو نوع گوجه فرنگی معمولاً کشت می شود. بیشتر انواع تجاری معین هستند. این گونه های “بوته ای” دوره مشخصی از گلدهی و رشد میوه دارند.

بیشتر گونه های باغی ارثی و گوجه فرنگی های گلخانه ای نامشخص هستند، به این معنی که در طول عمر گیاه گل و میوه تولید می کنند.

گوجه فرنگی یک محصول لطیف فصل گرم محسوب می شود، اما در واقع یک گیاه چند ساله است، اگرچه به صورت یک ساله کشت می شود. به یخبندان حساس است و در بیشتر نقاط کشور در فضای باز رشد نمی کند.

بیشتر گوجه‌فرنگی‌های کشت شده لباس های زنانه از زمان کاشت تا اولین برداشت به حدود 75 روز نیاز دارند و می‌توان آنها را برای چند هفته قبل از کاهش تولید برداشت کرد. دمای ایده آل برای رشد گوجه فرنگی 70-85 درجه فارنهایت در روز و 65-70 درجه فارنهایت در شب است.

دماهای بسیار بالاتر یا پایین تر می تواند اثرات منفی بر تشکیل و کیفیت میوه داشته باشد. گوجه فرنگی یک گیاه خود گرده افشانی است و در فضای باز می تواند به طور موثری توسط جریان باد گرده افشانی شود.

نیازهای خاک و آماده سازی محل:
گوجه فرنگی را می توان بر روی انواع مختلف خاک تولید کرد. متن تشکر از رضایت مشتری آنها در خاک های لومی شنی با بافت عمیق و متوسط یا لومی، حاصلخیز و با زهکشی خوب رشد می کنند. از سایت هایی که تمایل به مرطوب ماندن دارند خودداری کنید.

 

 • منابع:
  1. Commercial Tomato Production Handbook
 • تبلیغات: 
  1. گل رز قرمز جلوه ای از زیبایی های زندگی
  2. ماندگاری بالا گردو در فضای خشک و خنک
  3. خوردن لوبیا کبد چرب را درمان می کند
  4. تناسب سایز و مدل تشک نوزاد با بدن کوچک آنها

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.